Založ si blog

Môže politik Fico ukázať svoju bolesť ?

Keď prichádza búrka a hromy bijú, blesk zasiahne najvyššie stojací strom. Je jej jedno, či rástol spravodlivo alebo nie, je jedno, či prispel k rastu iných stromov alebo nie. Blesku je jedno aký význam mal strom v ekosystéme. Atmosferický výboj predstavuje jeden z fenoménov prírody, ktorý sprevádza ľudstvo od svojho vzniku s úžasom a znepokojením zároveň. Mediálny blesk pôsobí podobne, keď zasiahne, tak strom padá a keď sa chce opäť nadýchnuť, mediálny blesk opätovne zasiahne až kým nezhorí do tla. Mediálny výboj sa stal novodobým fenoménom sveta ľudí a je rovnako ničivý ako ten atmosférický, je „neľudský“.

Ján Baránek, jeden z politických komentátorov napísal: „Evidentne to nemá pod kontrolou. Fico nikdy nemal dopustiť, aby sa dostal do polohy a pozície, v akej bol na tlačovej konferencii a hrozilo mu, že sa v tej bolestínskej a trpiteľskej pozícii rozplače. Toto je veľmi strmý a veľmi rýchly pád z pozície, ktorú ešte prednedávnom zastával. Nielen pre Fica, ale pre každého politika je takéto niečo veľmi nedôstojné. Mal sa tomu vyhnúť. Ak to ľudia dodnes nepochopili, dnes im ukázal obraz svojho konca,“ Napísal to napriek tomu, že on sám nedávno publikoval svoju bolesť a svoje trápenie. Napriek bolesti zo straty to Ján Baránek nevzdáva, vstupuje opäť do mediálneho sveta a bojuje, lebo ako sám napísal, bude bojovať na všetkých frontoch. A ja mu v tom želám aby našiel odvahu opäť žiť.

Z jeho príspevku sa mi vynorili otázky. Má právo politik verejne smútiť, verejne ukázať svoju bolesť? Je nedôstojné, ak ukazuje svoje emócie? Mám pre seba odpoveď. Ak je človek, tak sa nemôže tohto práva vzdať, nemôže poprieť v sebe, že niečo cíti. Emócie patria k životu a teda i k Robertovi Ficovi. Bolesť zo straty sa nedá zatvoriť do trezoru, ona sa proste musí prežiť. A či práve on na to nemá právo?. Nemá právo sa hnevať, smiať sa, trpieť, smútiť,… Ak ho médiá s plnou razanciou nemilosrdne zrážali na kolená, tak musia ustáť i to, že sa pokúša vstať. Otázka je, prečo od vyjadrených emócii práve komentátori, novinári odvracajú tvár. Žeby sa v nich zrkadlilo svedomie.

Robert Fico, sa včera rozhodol, že svoju bolesť ukáže. S plnou zodpovednosťou sa postavil pred médiá a hovoril sám za seba, nechcel do toho vťahovať svojich kolegov. Má na to právo a „prognostici“ to môžu pomenovať akokoľvek, svojím vystúpením nikomu neubližoval, len oznámil, že to nevzdáva. Má na to právo a čas ukáže, či mu voliči obnovia dôveru.

Vrchná veliteľka, stopnite to ! ! !

28.10.2020

Testy sú neúčinné, dnes to už vieme od skutočných odborníkov, špecialistov. Napriek tomu „vylodenie v Normandii“ je naplánované. Nakúpenie bezcenných testov je treba použiť. Vojenská operácia dvoch veliteľov s modrou knižkou neznámej diagnózy je v plnom prúde. Rukojemníci sú v pohotovosti, pripravení podrobiť sa nátlaku. Možno sa nainfikujú, či ochorejú [...]

Život v dobe, keď „plán je mať plán“

23.10.2020

Dohodnutú drobnú údržbu bytu som preventívne zrušila, aby som ochránila 90 ročnú mamu pred stykom s majstrami. Telefonujem údržbárovi dôvod. Vzdychne si a povie: „Včera mi z nemocnice doviezli 84 ročnú mamu so zápalom pľúc do domáceho ošetrenia, lebo covid…. Všetko sa odkladá, všetko je v pohotovosti, lebo taký je „plán“. V najviac ohrozených [...]

Každý premárnený deň Vám spočítame ! !!

30.09.2020

Dostali nás tam kde chceli, do zóny strachu, vy hnusní covidi. Už ani tasiť nemôžeme, len do zemlianky sa zahrabme. Nemám rada statusy o strachu, všetci predsa milujeme svojich blížnych a ublížiť im nechceme a ani seba zbytočne nepoškodzujeme. Mám pocit, že sme vo vojnovej zóne s pravidelnou dávkou bombardovania a náletov, v kryte zalezení bez možnosti vyliezť. Len už sa [...]

nemocnica Košice, UNLP

Univerzitná nemocnica v Košiciach zakázala návštevy, zaviedla aj testovanie pred hospitalizáciou

07.07.2022 09:38

Dôvodom je nárast počtu pacientov s koronavírusom.

janov, most

V Taliansku sa začína súdny proces v prípade zrútenia mosta v Janove

07.07.2022 09:31

Pri zrútenia mosta v Janove v roku 2018 prišlo o život 43 ľudí. Zo 45-metrovej výšky spadlo viac než 30 osobných i nákladných vozidiel.

Pfizer/BioNTech / Vakcína / Očkovanie detí /

V Izraeli povolili vakcináciu detí od šesť mesiacov do päť rokov

07.07.2022 09:15

Deti v tomto veku už proti koronavírusu očkujú v Spojených štátoch.

Sky Saber

Do Poľska dorazil britský systém protilietadlovej obrany Sky Sabre

07.07.2022 09:11

Systém je schopný zasiahnuť cieľ veľkosti tenisovej loptičky letiacej rýchlosťou zvuku.