Založ si blog

Život v dobe, keď „plán je mať plán“

Dohodnutú drobnú údržbu bytu som preventívne zrušila, aby som ochránila 90 ročnú mamu pred stykom s majstrami. Telefonujem údržbárovi dôvod. Vzdychne si a povie: „Včera mi z nemocnice doviezli 84 ročnú mamu so zápalom pľúc do domáceho ošetrenia, lebo covid….

Všetko sa odkladá, všetko je v pohotovosti, lebo taký je „plán“.

V najviac ohrozených oblastiach vytiahnu lekárov, zdravotnícky personál do testovania. Potom ich postavia do prvej línie, vonku v zime, či v prievane provizórnych priestorov budú stáť a snímať vzorky tisícke ľudí, niekoľko hodín. Unavení, vystresovaní sa vrátia do náročnej práce späť do ambulancii, nemocníc. Časť pôjde na PNku, časť do karantény. Časť pacientov z nemocníc vrátia domov, lebo ich nebude mať kto ošetriť,…

… lebo covid, lebo „plán je mať plán“.

Nemocnice, hasičské stanice, policajné stanice budú v núdzovom režime. Nič sa vtedy nesmie stať, nesmie dôjsť k havárii, k požiaru, k … Nastáva doba, že rodinní príslušníci budú liečiť chorých príbuzných. Že sa staneme úplne sebestační v ochrane, údržbe,… lebo lockdown, lebo karanténa pre všetkých pozitívnych, či netestovaných.

Pri prvej vlne, muž chodil po štyroch od bolesti, lebo pohotovosť bola v pohotovosti. Naučil sa trpieť a časom bolesť odišla. Nechcem si predstaviť ak príde k mimoriadnej udalosti a všetci, čo sú na to určení budú v pohotovosti, na celoplošnom testovaní alebo vyčerpaní po akcii „plán.

Treba zaťať zuby a spoľahnúť sa na seba, „sme vo vojne“ povedal. Áno sme a každý nech si sám rozhodne, kto je jeho nepriateľ.

 

 

Vrchná veliteľka, stopnite to ! ! !

28.10.2020

Testy sú neúčinné, dnes to už vieme od skutočných odborníkov, špecialistov. Napriek tomu „vylodenie v Normandii“ je naplánované. Nakúpenie bezcenných testov je treba použiť. Vojenská operácia dvoch veliteľov s modrou knižkou neznámej diagnózy je v plnom prúde. Rukojemníci sú v pohotovosti, pripravení podrobiť sa nátlaku. Možno sa nainfikujú, či ochorejú [...]

Každý premárnený deň Vám spočítame ! !!

30.09.2020

Dostali nás tam kde chceli, do zóny strachu, vy hnusní covidi. Už ani tasiť nemôžeme, len do zemlianky sa zahrabme. Nemám rada statusy o strachu, všetci predsa milujeme svojich blížnych a ublížiť im nechceme a ani seba zbytočne nepoškodzujeme. Mám pocit, že sme vo vojnovej zóne s pravidelnou dávkou bombardovania a náletov, v kryte zalezení bez možnosti vyliezť. Len už sa [...]

Naše tiene chodia s nami

20.07.2020

Deň voľna v Danubiane je plný symboliky. Vstupujeme a tieň na dlažbe akoby vyjadroval výzvu, zastavte sa ľudia ! Kohúti na streche sa stále klbčia, doráňaní ale v túžbe vyhrať a položiť súpera na kolená ! Juraj Kukura v priebehu každej reprízy predstavenia „Biblia“ vytvára na plátne umelecký artefakt interpretácie vybraných príbehov z knihy kníh a tieto diela [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 119535x
Priemerná čítanosť článkov: 2846x

Autor blogu

Kategórie