Založ si blog

Svet jedného pokrytca

Postupné odhaľovanie skutočnej tváre „predsedu“ naznačuje psychologický význam jeho neustálych útokov a obviňovaní  z lavíc opozičného politika.

Projekcia funguje tak, že nevedome pripisujeme druhým naše vlastné osobné charakteristiky. Teda ak na niekoho kričím „si zlodej“ a sám som zlodej ale si to nechcem pripustiť, tak funguje projekcia. Ak na niekoho kričím „si mafián“ a sám sa správam ako mafián ale nechcem si to pripustiť, tak zafungovala projekcia. Ak na niekoho kričím, že „podporuje rodinkárstvo“ a sám som v tom po uši, ale nechcem si to pripustiť, tak funguje projekcia. Ak na niekoho kričím, že „používa iný meter“ pre „naších ľudí“ a sám to používam, tak funguje projekcia.

Myšlienky na vlastné podvody, mafiánske praktiky, vydieranie, odpočúvanie, zneužívanie iných sú projikované, presúvané na iných v sebaobrane, aby zmyl  v svedomí pocity viny. Hovorí sa tomu i pokrytectvo. Pokrytec pripisuje iným vlastné zámery, želania, protirečiace jeho „morálnemu“ obrazu o sebe. Hovorí sa tomu šikanovanie. Ten kto šikanuje projikuje vlastné pocity neistoty alebo zraniteľnosti na iných, sám seba lieči tým, že uráža, obviňuje, znevažuje iných.

Ak sa dá takýto človek do partie ľudí s podobným správaním, nastane uvoľnenie. Dokonca sebaprijatie a istý pocit hrdosti.  Som jeden z nich a možno najlepší. Má spriaznené duše, u ktorých je prípustné kradnúť, vytvárať rodinkárske väzby, klamať, mstiť sa,…podvádzať. To je ten svet, v ktorom sa oplatí vládnuť a ovládať.

Život v dobe, keď „plán je mať plán“

23.10.2020

Dohodnutú drobnú údržbu bytu som preventívne zrušila, aby som ochránila 90 ročnú mamu pred stykom s majstrami. Telefonujem údržbárovi dôvod. Vzdychne si a povie: „Včera mi z nemocnice doviezli 84 ročnú mamu so zápalom pľúc do domáceho ošetrenia, lebo covid…. Všetko sa odkladá, všetko je v pohotovosti, lebo taký je „plán“. V najviac ohrozených [...]

Každý premárnený deň Vám spočítame ! !!

30.09.2020

Dostali nás tam kde chceli, do zóny strachu, vy hnusní covidi. Už ani tasiť nemôžeme, len do zemlianky sa zahrabme. Nemám rada statusy o strachu, všetci predsa milujeme svojich blížnych a ublížiť im nechceme a ani seba zbytočne nepoškodzujeme. Mám pocit, že sme vo vojnovej zóne s pravidelnou dávkou bombardovania a náletov, v kryte zalezení bez možnosti vyliezť. Len už sa [...]

Naše tiene chodia s nami

20.07.2020

Deň voľna v Danubiane je plný symboliky. Vstupujeme a tieň na dlažbe akoby vyjadroval výzvu, zastavte sa ľudia ! Kohúti na streche sa stále klbčia, doráňaní ale v túžbe vyhrať a položiť súpera na kolená ! Juraj Kukura v priebehu každej reprízy predstavenia „Biblia“ vytvára na plátne umelecký artefakt interpretácie vybraných príbehov z knihy kníh a tieto diela [...]

sulík vláda

Najdôveryhodnejším ministrom súčasnej vlády je Sulík, ukázal prieskum

25.10.2020 14:49

Za Sulíkom nasleduje minister životného prostredia Budaj a ministerka spravodlivosti Kolíková. Najmenej dôveryhodným je premiér.

Virus Outbreak Poland

Počas protestov vo Varšave proti pandemickým opatreniam zatkli stovky ľudí

25.10.2020 14:22

Poľská vláda oznámila v piatok sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Marek Krajčí, koronavírus

NÁZOR: Veľká októbrová testovacia revolúcia. Čo príde po nej?

25.10.2020 13:00

Keď v roku 1917 vypukla boľševická revolúcia, zatriasol sa svet a dodnes sa z toho nespamätal. Dokáže zatriasť svetom aj veľká testovacia revolúcia Igora Matoviča?

matovič

Pilotné testovanie splnilo nadmieru očakávania, povedal premiér

25.10.2020 12:30

Igor Matovič v diskusnej relácii zdôraznil, že sa netreba spoliehať iba na štát a ocenil prácu starostov a primátorov.