Založ si blog

Svet jedného pokrytca

Postupné odhaľovanie skutočnej tváre „predsedu“ naznačuje psychologický význam jeho neustálych útokov a obviňovaní  z lavíc opozičného politika.

Projekcia funguje tak, že nevedome pripisujeme druhým naše vlastné osobné charakteristiky. Teda ak na niekoho kričím „si zlodej“ a sám som zlodej ale si to nechcem pripustiť, tak funguje projekcia. Ak na niekoho kričím „si mafián“ a sám sa správam ako mafián ale nechcem si to pripustiť, tak zafungovala projekcia. Ak na niekoho kričím, že „podporuje rodinkárstvo“ a sám som v tom po uši, ale nechcem si to pripustiť, tak funguje projekcia. Ak na niekoho kričím, že „používa iný meter“ pre „naších ľudí“ a sám to používam, tak funguje projekcia.

Myšlienky na vlastné podvody, mafiánske praktiky, vydieranie, odpočúvanie, zneužívanie iných sú projikované, presúvané na iných v sebaobrane, aby zmyl  v svedomí pocity viny. Hovorí sa tomu i pokrytectvo. Pokrytec pripisuje iným vlastné zámery, želania, protirečiace jeho „morálnemu“ obrazu o sebe. Hovorí sa tomu šikanovanie. Ten kto šikanuje projikuje vlastné pocity neistoty alebo zraniteľnosti na iných, sám seba lieči tým, že uráža, obviňuje, znevažuje iných.

Ak sa dá takýto človek do partie ľudí s podobným správaním, nastane uvoľnenie. Dokonca sebaprijatie a istý pocit hrdosti.  Som jeden z nich a možno najlepší. Má spriaznené duše, u ktorých je prípustné kradnúť, vytvárať rodinkárske väzby, klamať, mstiť sa,…podvádzať. To je ten svet, v ktorom sa oplatí vládnuť a ovládať.

Vrchná veliteľka, stopnite to ! ! !

28.10.2020

Testy sú neúčinné, dnes to už vieme od skutočných odborníkov, špecialistov. Napriek tomu „vylodenie v Normandii“ je naplánované. Nakúpenie bezcenných testov je treba použiť. Vojenská operácia dvoch veliteľov s modrou knižkou neznámej diagnózy je v plnom prúde. Rukojemníci sú v pohotovosti, pripravení podrobiť sa nátlaku. Možno sa nainfikujú, či ochorejú [...]

Život v dobe, keď „plán je mať plán“

23.10.2020

Dohodnutú drobnú údržbu bytu som preventívne zrušila, aby som ochránila 90 ročnú mamu pred stykom s majstrami. Telefonujem údržbárovi dôvod. Vzdychne si a povie: „Včera mi z nemocnice doviezli 84 ročnú mamu so zápalom pľúc do domáceho ošetrenia, lebo covid…. Všetko sa odkladá, všetko je v pohotovosti, lebo taký je „plán“. V najviac ohrozených [...]

Každý premárnený deň Vám spočítame ! !!

30.09.2020

Dostali nás tam kde chceli, do zóny strachu, vy hnusní covidi. Už ani tasiť nemôžeme, len do zemlianky sa zahrabme. Nemám rada statusy o strachu, všetci predsa milujeme svojich blížnych a ublížiť im nechceme a ani seba zbytočne nepoškodzujeme. Mám pocit, že sme vo vojnovej zóne s pravidelnou dávkou bombardovania a náletov, v kryte zalezení bez možnosti vyliezť. Len už sa [...]

Irán

Irán mal pre špionáž zatknúť viacero cudzincov vrátane britského diplomata

07.07.2022 07:58

Osoby mali podľa Teheránu odoberať vzorky pôdy v iránskej púšti na mieste, kde sa uskutočnili vzdušné raketové cvičenia Revolučných gárd.

Americky lahky salvovy raketomet - HIMARS

Rusi: Zničili sme raketomety HIMARS. Blbosť, kontruje Kyjev

07.07.2022 07:38

Rusi majú na UKrajine americké raketomety HIMARS na muške, ale zdá sa, že zničiť sa im ich podarilo zatiaľ iba rétoricky.

lietadlá, vetroň,

Pri Cigli spadlo malé motorové lietadlo, pilot nie je v ohrození života

07.07.2022 07:24

Pilot nie je podľa polície v ohrození života.

Boris Johnson

Johnson odstúpiť odmieta, generálna prokurátorka má záujem o jeho úrad

07.07.2022 07:11

Vládu britského premiéra od utorňajšieho večera opustili aj traja ministri, pričom štvrtého odvolal samotný Johnson.