Založ si blog

Mágovia slov

Prezidentka Čaputová, počas svojej volebnej kampane, v priamom prenose na Rádiu Expres vyslovila želanie: „Chcem, aby sme boli krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“

Pol roka na to, počas volebnej kampane premiér Matovič zapálil na Námestie slobody pred Úrad vlády SR 5-tisíc sviečok. Tie mali pripomínať 5-tisíc ľudí, ktorí každoročne zomrú, a ktorí podľa neho mohli žiť.

Dvaja mágovia slov zneužívali smrť občanov Slovenska ako súčasť marketingu vo svojej volebnej kampani. Obaja vyhrali voľby a paradoxne sú konfrontovaní s tým, čo by si žiaden politik neželal.  Musia čeliť potenciálnej hrozbe smrti. Musia ochrániť obyvateľov Slovenska pred tým najhorším, pred smrťou ako následku infikovania covi -19.

Obaja vyťahovali tromfy pyšných slov. Pani Čaputová azda ani netušila ako sa rúha, ako bohorovne vyhlasuje čosi, čo nemôže naplniť, lebo neviem z akej moci chcela zabezpečiť, aby sa ľudia nebáli umierať. A pán Matovič ukázal ako marketér a naivný hlupák, ak si myslel, že ak vyhrá voľby tak sa mu podarí zdravotníctvo zmeniť. To zdravotníctvo, ktoré jeho bývalí i súčasní partneri z Penty dostali na kolená, tým že ovládajú najvýnosnejšie prevádzky nemocníc a lekární.

Znejú mi v ušiach správy o bolestivom umieraní tých, ktorí sa nakazili a nebolo dosť respirátorov. Znejú mi v ušiach správy, ako sa i na Slovensku sa corona vírus šíri. Počúvam správy o tom, ako si pán premiér nevie poradiť so sebou, so svojimi koaličnými partnermi. Počúvam správy o tom, že prezidentka vidí problém v prístupe premiéra v riešení krízy. Zvolili sme si hlavu štátu, bez politických skúsenosti, bez skúsenosti v riadení,… ale so vzletnými slovami, či frázami. Máme tu lídra vlády, ktorý za dvanásť rokov v politike si neosvojil nič z toho ako sa riadi štát, ako sa správa krízový manažér. Dvanásť rokov iba tlačovkoval, kritizoval a zrejme netušil ako to môže byť, ak bude v paľbe kritiky on sám a súčasne bude musieť niesť plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Teraz to vie, kritika ho bolí, jeho Ego trpí a tak popiera, čo povedal alebo presunie zodpovednosť na iných.

Dvaja neskúsení lídri a pach smrti z ich úst sa v podobe corony šíri Slovenskom. Iste netušili akú silu môžu mať ich slová. Obaja ste mágovia slov, začnite ich používať s rozmyslom.  Ja ako občan mám pochybnosti o tom, či ste zrelí tento štát viesť. Cítim sa ako rukojemník Vašich myšlienkových rozletov a neuvážených slov.

 

VOĽBY 2020 Matovič pred Úradom vlády pritvrdil: VIDEO Ľudia ... 

(foto: Topky.sk)

Život v dobe, keď „plán je mať plán“

23.10.2020

Dohodnutú drobnú údržbu bytu som preventívne zrušila, aby som ochránila 90 ročnú mamu pred stykom s majstrami. Telefonujem údržbárovi dôvod. Vzdychne si a povie: „Včera mi z nemocnice doviezli 84 ročnú mamu so zápalom pľúc do domáceho ošetrenia, lebo covid…. Všetko sa odkladá, všetko je v pohotovosti, lebo taký je „plán“. V najviac ohrozených [...]

Každý premárnený deň Vám spočítame ! !!

30.09.2020

Dostali nás tam kde chceli, do zóny strachu, vy hnusní covidi. Už ani tasiť nemôžeme, len do zemlianky sa zahrabme. Nemám rada statusy o strachu, všetci predsa milujeme svojich blížnych a ublížiť im nechceme a ani seba zbytočne nepoškodzujeme. Mám pocit, že sme vo vojnovej zóne s pravidelnou dávkou bombardovania a náletov, v kryte zalezení bez možnosti vyliezť. Len už sa [...]

Naše tiene chodia s nami

20.07.2020

Deň voľna v Danubiane je plný symboliky. Vstupujeme a tieň na dlažbe akoby vyjadroval výzvu, zastavte sa ľudia ! Kohúti na streche sa stále klbčia, doráňaní ale v túžbe vyhrať a položiť súpera na kolená ! Juraj Kukura v priebehu každej reprízy predstavenia „Biblia“ vytvára na plátne umelecký artefakt interpretácie vybraných príbehov z knihy kníh a tieto diela [...]

sulík vláda

Najdôveryhodnejším ministrom súčasnej vlády je Sulík, ukázal prieskum

25.10.2020 14:49, aktualizované: 18:01

Za Sulíkom nasleduje minister životného prostredia Budaj a ministerka spravodlivosti Kolíková. Najmenej dôveryhodným je premiér.

Virus Outbreak Poland

Počas protestov vo Varšave proti pandemickým opatreniam zatkli stovky ľudí

25.10.2020 14:22

Poľská vláda oznámila v piatok sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Marek Krajčí, koronavírus

NÁZOR: Veľká októbrová testovacia revolúcia. Čo príde po nej?

25.10.2020 13:00

Keď v roku 1917 vypukla boľševická revolúcia, zatriasol sa svet a dodnes sa z toho nespamätal. Dokáže zatriasť svetom aj veľká testovacia revolúcia Igora Matoviča?

matovič

Pilotné testovanie splnilo nadmieru očakávania, povedal premiér

25.10.2020 12:30

Igor Matovič v diskusnej relácii zdôraznil, že sa netreba spoliehať iba na štát a ocenil prácu starostov a primátorov.